Запосленима Опште болнице у Суботици, 22. јануара 2020. године исплаћена је солидарна помоћ због рођења детета, након интервенције Удружених синдиката Србије „СЛОГА“- синдикат здравства и социјалне заштите.

Удруженим синдикатима Србије „СЛОГА“ – синдикату здравства и социјалне заштите обратио се један број запослених Опште болнице у Суботици са захтевом за помоћ у остваривању права која су дата Посебним колективним уговором, јер руководство те болнице није хтело да им исплати солидарну помоћ приликом рођења детета која им припада. Као и увек, када су овакве ствари у питању, синдикат „СЛОГА“ предузима све активности које су позитивним правним прописима регулисане, истакао је Предраг Ђурић, председник синдиката.
Ђурић је нагласио да је одмах након сазнања, да руководство Опште болнице у Суботици грубо крши права запослених, поднео захтев Инспектору рада да изврши надзор и да у складу са својим надлежностима утиче на руководство болнице да поступи у складу са позитивним правним прописима и исплати солидарну помоћ запосленима.
Искуство, од када запослени имају право на ову врсту солидарне помоћи, нам говори да директори, нажалост, тек након интервенције надлежних органа буду спремни да испоштују своју обавезу. Због тога „СЛОГА“ се одмах обраћа Инспектору рада, како запослени не би чекали неколико месеци, да остваре своје право, закључио је Ђурић.

