Удружени синдикати Србије „СЛОГА“ – синдикат здравства и социјалне заштите учествовао је на саветовању Коморе здравствених установа Србије на тему „ЗДРАВСТВО У СРБИЈИ – КОРАК КА ОПТИМАЛНИЈЕМ СИСТЕМУ.
Комора здравствених установа Србије у Врњачкој Бањи je од 04. до 06. децембра 2019. године организовала традиционално саветовање коме су присуствовали представници скоро свих здравствених установа у Србији. Тема овогодишњег саветовања је била фокусирана на постизање оптималнијег здравственог система у Србији. Као и сваке године, учешће су узели представници Министарства здравља, Републичког фонда за здравствено осигурање, Државна ревизорска институција, представници Другог пројекта развоја здравства у Србији, као и велики број стручњака из земље и региона. Удружене синдикате Србије „СЛОГА“-синдикат здравства и социјалне заштите представљали су Предраг Ђурић, Немања Стојановић и Младен Филиповић.

Учешће Удружених синдиката Србије „СЛОГА“ – синдиката здравства и социјалне заштите је значајно из више разлога. Првенствено јер је наш синдикат једини синдикат који је на овај начин узео учешће на једном од најеминентнијих скупова у једној од најзначајнијих области друштва, истакао је Предраг Ђурић, председник синдиката.

Ђурић је нагласио да је учешће синдиката на оваквим скуповима јако значајно и да би било добро да и остали синдикати у здравству у наредним годинама узму учешће. Велики број тема, о којима су причали најпозванији појединци у Србији, као и значајан број дискуција биле су непроцењиво значајне за све учеснике. Члан наш синдиката Младен Филиповић имао је запажено излагање на једној од радионица, где је посебно истакао значај поштовања Посебног колективног уговора када су права запослених у питању. Посебо је истакао проблеме до којих може доћи у раду самих установа уколико се не поштују све одредбе ПКУ. Након овог саветовања, у разговору са великим бројем колега, дошло се до закључка да ће људски фактор у будућности бити најзначајни сегмет развоја здравственог система, а да су оваква саветовања неопходна како би сваки појединац у том систему могао да да свој максимум, закључио је Ђурић.

