СЛОГА У ЗАВОДУ ЗА ХИТНУ МЕДИЦИНСКУ ПОМОЋ КРАГУЈЕВАЦ

Удружени синдикати Србије „СЛОГА“- синдикат здравства и социјалне заштите обавестили су руководство Завода за хитну медицинску помоћ у Крагујевцу о почетку рада синдиката.

Завод за хитну медицинску помоћ је била једина здравствена установа у Крагујевцу где нисмо имали формирану синдикалну организацију. На органима синдиката донели смо одлуку да лице за заступање буде Дејан Филиповић. Након доношења одлуке поднели смо и захтев за регистрацију синдикалне организације и ускоро очекујемо решење министарства, истакао је Предраг Ђурић, председник Удружених синдиката Србије „СЛОГА“- синдиката здравства и социјалне заштите.

Ђурић је нагласио да је активност синдиката у претходном периоду допринела да запослени у здравственом систему препознају СЛОГУ као синдикат који се истински бори за права радника и из тог разлога у последњих пар месеци велики број колега је приступио нашем синдикату. У наредном периоду формираћемо синдикалне организације у још неколико здравствених установа о чему ћемо јавност накнадно обавестити, закључио је Ђурић.