Запосленима у Општој болници „др Радивој Симоновић“ Сомбор исплаћена је солидарна помоћ због рођења детета, након вишемесечне борбе са руководством болнице.
Удружени синдикати Србије „СЛОГА“ – синдикат здравства и социјалне заштите и овог пута су успели да победе самовољу појединаца који су покушали да ускрате права запосленима која су дата Посебним колективним уговором. Руководство Опште болнице „др Радивој Симоновић“ Сомбор, на челу са ВД директором др Драганом Растовићем, покушало је да оспори право запосленима на солидарну помоћ у случају рођења детета.
Запослени који су стекли право на ову врсту помоћи обратили су се Синдикалној организацији „СЛОГА“- Опште болнице „др Радивој Симоновић“ Сомбор за помоћ, јер нису могли да остваре своја права. Након неразумљивог става ВД директора, Удружени синдикати Србије „СЛОГА“ – синдикат здравства и социјалне заштите, подносе захтев Инспектору рада у Сомбору да изврши надзор и да у складу са својим надлежностима утиче на руководство болнице да поступи у складу са позитивним правним прописима и исплати солидарну помоћ запосленима. У ишчекивању позитивног исхода, како је било у многим градовима у Србији, инспектор рада доноси закључак да запослени имају право на солидарну помоћ, али да та солидарна помоћ не мора бити исплаћена. Након таквог поступка Удружени синдикати Србије „СЛОГА“ – синдикат здравства и социјалне заштите обавештавају све надлежне институције о грубом кршењу прописа, како ВД директора болнице, тако и инспектора рада у Сомбору.
Поред чињенице да ВД директор др Драган Растовић није поступао у складу са ПКУ који је потписао министар здравља, поменути је учинио још један прекршај због ког су Удружени синдикати Србије „СЛОГА“ – синдикат здравства и социјалне заштите покренули прекршајни поступак пред надлежним судом.
Након свега напред наведеног, запосленима је 19. децембра 2019. године исплаћена солидарна помоћ што представља још једну победу Удружених синдиката Србије „СЛОГА“ – синдиката здравства и социјалне заштите, а што је додатни подстрек за даљом борбом за све запослене.

